اپیزود 8 هزار و یک کست – ماهیگیر و دیو (بخش پنجم)

مهر ۴, ۱۴۰۲

 

درود به همراهان همیشگی پادکست هزار و یک کست که داستان ماهیگیر و دیو رو تا به اینجا دنبال کرده و حالا هم منتظر اپیزود 8 هزار و یک کست هستید. همونطور که تو اپیزودهای قبلی براتون تعریف کردم، داستان به اونجایی رسیده که ماهیگیر بالاخره از شر دیو بد طینت خلاص شده و با راهنمایی دیو به دریاچه‌ای رسیده که ماهیانی نایاب داره. خلاصه ماهیگیر به سفارش دیو چهار تا از این ماهی‌ها رو صید میکنه و به پادشاه پیشکش می‌کنه. شاه چهارصد دینار به ماهیگیر میده و ماهی‌ها رو برای طبخ به آشپزخونۀ دربار می‌فرسته؛ اما در کمال تعجب دیوار آشپزخونه شکافته میشه و دختری زیباروی از دیوار بیرون میاد و ماهی‌ها رو جزغاله میکنه!

ماجرا به گوش وزیر دربار می‌رسه و وزیر برای سر در آوردن از این ماجرا، از ماهیگیر چهار ماهی دیگر طلب میکنه. پس ماهیگیر به دریاچه برمیگرده و چهار ماهی دیگر برای وزیر صید میکنه. در کمال تعجب این بار هم به هنگام سرخ شدن ماهی‌ها دیوار می‌شکافه و همون دختر دوباره ازش بیرون میاد و اجازۀ پخت ماهی‌ها رو نمیده! این ماجراییه که باید قبل از گوش کردن اپیزود 8 هزار و یک کست بدونید؛ اما خواهش میکنم فقط به همین چند خط توضیح نصفه نیمۀ من بسنده نکنید و اپیزودهای قبلی رو از طریق لینک‌های زیر گوش کنید:

اپیزود صفر - چند کلام با شما

اپیزود 1 - شهریار و شاه زمان

اپیزود 2 - بازرگان و عفریت (بخش اول)

اپیزود 3 - بازرگان و عفریت (بخش دوم)

اپیزود 4 - ماهیگیر و دیو (بخش اول)

اپیزود 5 - ماهیگیر و دیو (بخش دوم)

اپیزود 6 - ماهیگیر و دیو (بخش سوم)

اپیزود 7 - ماهیگیر و دیو (بخش چهارم)

منم به اندازۀ شما برای شنیدن ادامۀ این داستان پر پیچ و خم که شهرزاد در شب هفتم از هزار و یک شب برای شهریار و دنیازاد تعریف می‌کنه هیجان زده‌ام. پس بهتره بیشتر از این وقتتون رو نگیرم و اجازه بدم با خیال راحت ادامۀ داستان رو بشنوید. یادتون نره که تمام اپیزودهای قبلی از طریق کانال یوتیوب و کست باکس ذولیشو در اختیارتون قرار گرفتن و می‌تونید اونها رو از طریق این پلتفرم‌ها تماشا کنید. ویدیوها

تماشای اپیزود 8 هزار و یک کست از طریق کانال یوتیوب

پادکست ها

شنیدن اپیزود هشتم از طریق کست باکس:

 

مطالب بیشتر