اپیزود 7 هزار و یک کست – ماهیگیر و دیو (بخش چهارم)

شهریور ۲۵, ۱۴۰۲

 

درود به همراهان همیشگی پادکست هزار و یک کست که منتظر اپیزود جدید یعنی اپیزود 7 هزار و یک کست بودید. در اپیزودهای گذشته ماجرای ماهیگیر و دیو رو با هم گوش کردیم. داستانی که در اون یک ماهیگیر بدشانس وقتی برای صید به دریا رفته بود، به جای ماهی یک کوزۀ مسی از آب بیرون کشید که درونش یک دیو بد سیرت بود. ماهیگیر بدون اینکه از محتویات کوزه اطلاعی داشته باشه بازش کرد و دیو از اون بیرون اومد؛ اما دیو بعد از رهایی از زندان چند صد ساله‌اش به جای تشکر و قدردانی از ماهیگیر اون رو تهدید به قتل کرد.

صیاد داستان ما که یه مقدار هم باهوش بود به دیو گفت باشه ولی قبل از مرگم به این سوالم جواب بده که تو به این بزرگی چطوری توی یک کوزه به این کوچکی جا شدی؟ عفریت برای اثبات خودش درون کوزه رفت و ماهیگیر سریع درب کوزه رو بست. دیو که حالا دوباره در کوزه حبس شده بود به دست و پای ماهیگیر افتاد و ازش خواهش کرد دوباره اون رو از کوزه بیرون بیاره تا اینبار بهش خوبی کنه و آرزوهاش رو برآورده کنه. اما ماهیگیر ماجرای یونان شاه و رویان حکیم رو براش تعریف کرد و از باز کردن درب کوزه خودداری کرد.

درسته که من الان تمام قصه رو به صورت خلاصه براتون تعریف کردم اما حیفه که اپیزودهای قبلی هزار و یک کست رو که ماجراهای شب اول تا پنجم از هزار و یک شب معروف رو براتون شرح دادن از دست بدید. پس بهتره قبل از شنیدن اپیزود 7 هزار و یک کست سراغی هم از اپیزودهای قبلی بگیرید. این اپیزودها از طریق لینک‌های قابل شنیدن هستن:

اپیزود صفر - چند کلام با شما

اپیزود 1 - شهریار و شاه زمان

اپیزود 2 - بازرگان و عفریت (بخش اول)

اپیزود 3 - بازرگان و عفریت (بخش دوم)

اپیزود 4 - ماهیگیر و دیو (بخش اول)

اپیزود 5 - ماهیگیر و دیو (بخش دوم)

اپیزود 6 - ماهیگیر و دیو (بخش سوم)

حالا که توصیه‌های لازم قبل از شنیدن این اپیزود رو خوندید، قراره ادامۀ این داستان پر پیچ و خم رو که شهرزاد در شب ششم از هزار و یک شب برای شهریار و دنیازاد تعریف کرد بشنویم. حالا وقتشه که متوجه سرنوشت این دیو بشیم و ببینیم بالاخره چه بلایی سر صیاد داستان ما میاد. یادتون نره که تمام اپیزودهای قبلی از طریق کانال یوتیوب و کست باکس ذولیشو در اختیارتون قرار گرفتن و می‌تونید اونها رو از طریق این پلتفرم‌ها تماشا کنید. ویدیوها

تماشای اپیزود 7 هزار و یک کست از طریق کانال یوتیوب

پادکست ها

شنیدن اپیزود هفتم از طریق کست باکس:

 

مطالب بیشتر