ده فیلم پرفروش تاریخ سینما

آذر ۶, ۱۴۰۲

 

بعد از معرفی 9 فیلم سایبرپانک تاثیرگذار تاریخ سینما، امروز در دومین برنامه آخر هفته با ذولیشو سراغ پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما رفتم و قراره شما رو با ده فیلم پرفروش تاریخ سینما آشنا کنم. این ویدیوی جذاب رو از دست ندید و البته برید این فیلم‌های خفن رو هم ببینید که ارزشش رو دارن.

ده فیلم پرفروش تاریخ سینما

لطفاً برای حمایت از من این ویدیو رو از طریق این لینک توی یوتیوب تماشا کنید.

.

پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما

10. The Avengers (2012): اولین فیلم سوپرهیرویی که به لیست ده فیلم پرفروش تاریخ سینما راه پیدا کرده فیلم نیست به جز اونجرز محصول سال 2012 به کارگردانی جاس ویدون (Joss Whedon)

09. The Lion King (2019): نسخه لایواکشن انیمیشن قدیمی و خاطره‌انگیز شیرشاه با بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون دلار فروش در رتبۀ نهم پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما قرار داره.

08. Jurassic World (2015): دنیای ژوراسیک هم که از موفقیت فیلم‌های قدیمی پارک ژوراسیک و محبوبیت ناگهانی کریس پرت (Chris Pratt) بهترین استفاده رو کرده بود در رتبۀ هشتمین فیلم پرفروش سینما قرار گرفته.

07. Spider Man: No Way Home (2021): این فیلم با جمع کردن تمامی نسخه‌های قبلی مرد عنکبوتی‌ها دور همدیگه تونسته یک میلیارد و نهصد میلیون دلار فروش داشته باشه و در رتبۀ هفتم قرار بگیره.

06. The Avengers: Infinity War (2018): اونجرز جنگ ابدی که فیلم سوم از سری فیلم‌های انتقام‌جویان به حساب میاد هم با موفقیت بسیار زیادی که در زمان اکران داشته رتبۀ ششم رو مال خودش کرده.

05. Star Wars: The Force Awakens (2015): این فیلم که در ادامۀ مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان ساخته شده هم با اختلاف کمی نسبت به جنگ ابدیت در رتبۀ پنج قرار داره.

04. Titanic (1997): قدیمی‌ترین فیلم لیست ده فیلم پرفروش تاریخ سینما فیلمی نیست به جز تایتانیک به کارگردانی جیمز کامرون (James Cameron) که دو نمایندۀ دیگه هم تو این لیست داره.

03. Avatar: The Way of Water (2022): جدیدترین فیلم لیست که در رتبۀ سوم قرار گرفته هم یک فیلم دیگه از کارگردان پولساز سینما یعنی جیمز کامرون هستش.

02. The Avengers: Endgame: انتقام جویان: پایان بازی تنها فیلمی بود که بعد از مدت‌ها به سلطۀ فیلم‌های جیمز کامرون پایان داد و به پرفروش‌ترین فیلم سوپرهیرویی تاریخ سینما تبدیل شد. البته تلاش این فیلم برای شکستن رکورد رتبۀ اول لیست کافی نبود!

01. Avatar (2009): و اما رتبۀ اول هم یک فیلم دیگه از جیمز کامرون هستش که با 2.926.706.026 دلار فروش به تنهایی در صدر جدول ده فیلم پرفروش تاریخ سینما ایستاده. نیازی به تاکید بیشتر نیست که این فیلم یکی دیگه از فیلم‌های پرفروش جیمز کامرون، پولسازترین کارگردان تاریخ سینماست.

 

مطالب بیشتر