بازاریابی شبکه‌های اجتماعیبازاریابی محتوا
موضوعات داغ

۵ ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

با استفاده از این روش ها رشد و فروش خود را در اینستاگرام به صورت تضمینی افزایش دهید

با اینکه اینستاگرام بازار فوق العاده ای برای کسب و کارها به شمار می رود و یکی از شبکه های اجتماعی مهم در دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال  و بازاریابی شبکه های اجتماعی است، بسیاری نمی دانند که چطور باید خود را با الگوریتم های متغیر آن وفق دهند! با توجه به انعطاف بالا در خدمات و البته کاربران زیادی که اینستاگرام دارد، این یک حقیقت غیر قابل انکار است که استفاده از این شبکه ی اجتماعی باعث رشد کسب و کار خواهد شد. در آخرین اطلاعات منتشر شده اینستاگرام به صورت روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و ۱۱.۰۱ درصد از ۴.۵۴ میلیارد کاربری که به صورت روزانه از اینترنت استفاده می کنند، اینستاگرام را روی گوشی تلفن خود دارند. پس اگر تولید محتوا کرده و یک استراتژی بازاریابی درگیرکننده و خوب داشته باشید، احتمال زیادی وجود دارد که محصولات شما روی این شبکه ی اجتماعی دیده شده و به فروش بروند. اما با اینکه الگوریتم های اینستاگرام هر روز در حال تغییر کردن هستند، روش های اصلی رشد و افزایش فروش هیچگاه تغییر اساسی نمی کنند. ما ۵ ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام را برای شما جمع آوری کرده ایم که از اصول اولیه ی راه انداختن یک پیج اینستاگرام خوب هستند و هیچوقت دچار تغییر گسترده نخواهند شد. برای مطالعه ی این ترفندها با ذولیشو همراه باشید.

بنر ذوالفقار شوقی

مطالب درگیرکننده و هیجان انگیز پست کنید

واضح است که در میان این همه محتوایی که هر روز در اینستاگرام منتشر می شوند، محتواهایی که به اندازه ی کافی جذاب نباشند دیده نخواهند شد. برای جذاب بودن در این شبکه ی اجتماعی استخدام یک تولیدکننده ی محتوای حرفه ای یا یک طراح گرافیک مطمئن می تواند ایده ی خوبی باشد. اما اگر خودتان می خواهید آستین ها را بالا بزنید و کار را شروع کنید، بهتر است محتوایی بامزه، سرگرم کننده و درگیرکننده تولید کنید که احساسات کاربران را لمس کند. این اولین ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام است.

قدم اول این است که تعیین کنید چه روزهایی قرار است پستی روی اکانت خود منتشر کنید. قانون ۸۰/۲۰ را هم فراموش نکنید. این قانون می گوید ۸۰ درصد پست های شما باید روی درگیر کردن احساسات کاربرانتان تمرکز داشته باشد و تنها باید ۲۰ درصد از آن را روی فروش محصول یا خدمات متمرکز کنید.

ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

از هشتگ های مرتبط و بدردبخور استفاده کنید

هشتگ را باید به عنوان معرفی کننده ی محتوای خود در نظر بگیرید. استفاده از ۳۰ هشتگ در هر پست اینستاگرام مجاز است و این می تواند روش خوبی برای بالا بردن بازدید پست های پیج باشد. چرا که وقتی از یک هشتگ روی پست خود استفاده می کنید، باقی افرادی که آن هشتگ را استفاده کرده یا جستجو کرده باشند می توانند پست شما را ببینند.

بیشتر بخوانید: آموزش تیم‌سازی و مدیریت گروه

در مورد این ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام باید اضافه کنیم که، یادتان نرود از هشتگ های مخصوص برند خود نیز زیر پست ها استفاده کنید. بدین صورت کاربر می تواند با لمس آن، دیگر پست هایی که شما در همان دسته بندی موضوعی منتشر کرده اید را نیز ببیند.

ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

با استفاده از اینستاگرام وبسایت خود را معرفی کنید

ردیابی کلیک ها و نرخ های تبدیل روی وبسایت برای بالا بردن فروش بسیار اهمیت دارند. پس مطمئن شوید که آدرس وبسایت خود را در بیوی خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند به راحتی وبسایت شما را پیدا کرده و محصولاتتان را خریداری کنند. با بالا بردن بازدیدکنندگان از وبسایت، شانس فروش خود را بالاتر برده اید. اما باید مطمئن شوید که صفحه ی اول وبسایت شما آنقدر جذاب باشد که کاربران را از کلیک کردن روی لینک آن پشیمان نکند.

اینستاگرام عمدا تنها یک قسمت برای قراردادن لینک در بیو گنجانده است تا تمرکز اصلی کاربران را تنها روی خودش حفظ کند. اما از این قضیه ناامید نشوید و از این ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام استفاده ی خوبی به عمل بیاورید. چگونه؟ مشخص است، با یک استراتژی بهتر می توانید کاربران اینستاگرام را به سمت بیوی خود راهنمایی کرده و آنها را مجبور به لمس کردن لینک وبسایت خود کنید.

البته به تازگی پلتفرم های جدید مانند زیلینک هم پدید آمده اند که می توانید لینک های متنوعی در آنها قرار داده و به جای اینکه لینک سایت خود را در بیوی اینستاگرام قرار دهید، از لینک تولید شده توسط زیلینک استفاده کنید.

ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

از استوری های به بهترین نحو استفاده کنید

با در نظر گرفتن این موضوع که استوری های اینستاگرام به صورت روزانه ۵۰۰ میلیون بازدیدکننده دارد، به هیچ عنوان نباید این فرصت را از دست داد. استوری های اینستاگرام ابزار بسیار خوبی برای برقرار کردن ارتباط با مشتریان هستند پس از این ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام نیز به هیچ عنوان غافل نشوید. با استفاده از استوری ها می توانید محصولات خود را به مشتریان معرفی کرده و با یک استیکر مخصوص، لینک خرید آنها را روی استوری قرار دهید تا مشتری مستقیما وارد صفحه ی محصول شده و آن را خریداری کند. همچنین از هایلایت استوری هم استفاده کنید! با این قابلیت می توانید آموزش خرید از وبسایت یا مثلا یک رخداد مهم را همیشه جلوی چشم مشتری قرار دهید تا هیچوقت آن را فراموش نکند.

پادکست: اهمیت تولید محتوا در قرن ۲۱

استوری های اینستاگرام ابزاری قدرتمند برای به اشتراک گذاشتن تجربیات مشتریان نیز هست! برای مثال می توانید استوری هایی که مشتریان در مورد محصولاتتان به اشتراک گذاشته اند را بازنشر دهید تا مدرکی بر کیفیت خدمات یا محصولات شما باشد. پس حتما از این قابلیت استفاده کنید تا احساسات مشتریان را درگیر کرده و آنها را به خرید محصولاتتان تشویق کنید.

ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

برای کمک گرفتن از اینفلوئنسرها استراتژی داشته باشید

اما تبلیغات یک ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام است که شاید بتوان آن را یکی از مهم ترین عوامل رشد پیج دانست. اما این کار مانند راه رفتن لبه ی تیغ است. چرا که استفاده از پیج ها و اینفلوئنسرهای اشتباه برای تبلیغ پیج می تواند باعث هدر رفتن بودجه ی تبلیغات شده و گاهی هم تاثیر سو در روند رشد پیج داشته باشد. پس باید برای استخدام اینفلوئنسرهایی که قرار است سفیر برند شما باشند دقت زیادی کرده و یک استراترژی بازاریابی خوب از این بابت داشته باشید.

پادکست: تولید محتوا یعنی چی؟

برای این کار باید اینفلوئنسرهایی که با محصولات شما همسو هستند و اهدافی مشابه شما دارند پیدا کرده و تنها با آنها کار کنید. مطمئن شوید که مخاطبان پیجی که قرار است تبلیغ شما را بکند به درد برند شما می خورند یا نه! همچنین بهتر است با آنهایی شروع کنید که زیر ۵۰ هزار فالوور دارند. افراد و پیج هایی که بالای ۵۰ هزار فالوور دارند معمولا ارقام بالایی برای تبلیغات از شما درخواست خواهند کرد. ارقامی که شاید برای شمایی که تازه شروع کرده اید بالا بوده و توجیه اقتصادی نداشته باشند.

ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

نتیجه گیری از این ۵ ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام

با بالاتر رفتن روش های فروش در این دنیای دیجیتالی شده ی امروزی، کسب درآمد خیلی راحت تر از گذشته شده است و با انتخاب ابزار و استراتژی درست و کمی فداکاری می توان موفقیت را تضمین شده دانست. برای آگاهی از اینکه وضعیت صفحه ی شما در اینستاگرام به چه صورت است، یادتان نرود که به صورت رومزره اینستایت های اینستاگرام را چک کرده و اطلاعات موجود را بررسی کنید.

پادکست: بهترین فرم های تولید محتوا

یادتان نرود که برای کسب درآمد از اینستاگرام باید هوشمندانه عمل کنید و توجه کاربران را به خودتان جلب کنید. برای این کار کافی است از این ۵ ترفند ساده بازاریابی در اینستاگرام به علاوه ی ابزارهای بازریابی مناسب استفاده کنید. ابزارهایی که خیلی از آنها در خود پلتفرم اینستاگرام موجود هستند.

منبع

ذوالفقار شوقی

ذوالفقار شوقی متولد 1371 و کارشناس تولید و بازاریابی محتوا، متخصص سئو، گرافیست و طراح وبسایت هستم. مدیر این وبسایت شخصا داره با شما صحبت می کنه :))

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا